Hírek és események
2020-11-28
3. SMART4ALL Webinar az aktuális pályázati lehetőségekről
A SMART4ALL konzorcium, amelynek tanszékünk is tagja, megrendezi 3. Webinárját a megnyitásra kerülő határokon átívelő technológia transzfer kísérletekkel kapcsolatos információk ismertetésére, a potenciális résztvevők pályázatának támogatására.A Webinar időpontja: 2012. 12. 02., 12:00 (CET)
A Webinar angol nyelvű.
A Webinar-ra jelentkezni kell az alábbi linken:...
2020-11-12
TDK 2020: Magas részvétel és kiemelkedő eredmények
Tanszékünk hallgatói kiemelkedő sikereket értek el az idei kari TDK-konferencián. Összesen 6 első, 6 második, 3 harmadik helyezéssel és 2 jutalommal díjazták a tanszékünk munkatársai által konzultált dolgozatokat. Idén a nehéz körülmények ellenére is néggyel több dolgozat készült el, mint tavaly, ami szépen mutatja hallgatóink elszántságát.2020-11-09
Schnell Alapítvány pályázati felhívások (2020)
A Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány nyilvános pályázatokat hirdet „Schnell László-díj”, „Josef Heim-díj”, „Schnell Alapítvány Fiatal Oktató Díja” és „Schnell Alapítvány Publikációs Díja” kategóriákban.Fontosabb tudnivalók:
A pályázók köre a Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék (MIT) 35 évnél fiatalabb, doktorandusz vagy teljes állású, nem vezető oktató munkatársai. A pályázatok beadási határideje: 2020. november 30-a éjfél. A pályázatot a megfelelő Adatlap dokumentum (DOCX fájlok) kitöltésével és a pályázó &a...
2020-11-05
10-year Most Influential Paper Award díj a MODELS 2020 konferencián
A VIK MIT Hibatűrő Rendszerek Kutatócsoport jelenlegi és volt munkatársai 10-year Most Influential Paper Award díjban részesültek a 2020. október 16-23. között megrendezett ACM / IEEE 23rd International Conference on Model Driven Engineering Languages and Systems (MODELS) konferencián.A MODELS konferencia a modellalapú rendszer- és szoftvertervezés egyik legrangosabb nemzetközi tudományos fóruma. A szerzők nevében Prof. Varró Dániel, Dr. Horváth Ákos és Dr. Ráth István vette át a díjat és tartott előadást a cikk eredményeiről, valamint tudományos és ipari hatásáról.
2020-10-02
Búcsúzunk Dr. Fehér Béla kollégánktól
Mély fájdalommal búcsúzunk Fehér Béla kollégánktól, aki 2020. október 2-án elhunyt. Nekrológja itt olvasható.Béla végzése után, 1983-ban csatlakozott tanszékünkhöz. Kompetenciaterülete a digitális rendszertervezés, ezen belül az újrakonfigurálható architektúrák volt. Ezen területen meghatározó személyiséggé vált a karon, és az FPGA kutatólaboratórium vezetőjeként mind a hazai, mind a nemzetközi szakmai közösségekben. Az oktatást mindig szívén viselte. Nagy odaadással adta át ismereteit Digitális technika, a Programozható logikai áramkörök alkalmazástechnikája mellékspecializáció ill. a Beágyazott informáci&...
2020-07-14
A lélegeztetőgép elektronikájának kifejlesztésében a MIT vezető szerepet vállalt
A BME-HerO2 kísérleti lélegeztetőgépet a BME gépész- és villamosmérnök munkatársaiból álló csapat fejlesztette ki a Belügyminisztérium megbízásából néhány hónap alatt.Célja a legfontosabb lélegeztetési funkciók biztosítása a COVID-19 vírus által fertőzött felnőtt páciensek részére, életmentés céljából, kórházi környezetben.
2020-07-07
Josef Heim innovációs különdíj - Pályázati felhívás
A 2020 első félévében kitört koronavírus járvány esetleges újabb hullámai további életek ezreit veszélyeztethetik, ezért kulcsfontosságú minden olyan műszaki fejlesztés, amely a járvány káros egészségügyi hatásainak megelőzését vagy gyógyítását segíti. Ezen erőfeszítés támogatására a Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány nyilvános innovációs pályázatot hirdet a járvány következményeinek mérséklését vagy kezelését szolgáló műszaki alkotások létrehozására.2020-07-07
Elindult az EMBrACE nemzetközi K+F projekt tanszékünk részvételével
Tanszékünk és az IncQuery Labs Kft. részvételével elindult az EMBrACE „Fejlesztési környezet kialakítása CPS rendszerek modellalapú tervezéséhez és ellenőrzéséhez” című nemzetközi ITEA 3 projekt. Hét országból húsz partner, többek között a SAAB, a Siemens és az EDF működik együtt egyetemekkel, hogy komplex ipari rendszerek tervezéséhez készítsenek innovatív mérnöki nyelveket és eszközöket.2020-06-15
Távoktatás
Március 23-ától a MIT is távoktatási formában oktat. Folyamatosan dolgozunk az oktatási anyagaink átalakításán, szükség esetén új oktatási anyagokat készítünk...Tantárgyaink weblapjaira feltesszük az ezzel kapcsolatos tájékoztatókat, útmutatókat. Kérjük, keressék és figyeljék ezeket a hirdetményeket.
2020-05-04
Pataricza András Akadémiai Díjban részesült
A Magyar Tudományos Akadémia Elnöksége kiemelkedő tudományos munkássága elismeréseként Akadémiai Díjban részesítette Pataricza András professzort.A díj elismerte a kritikus informatikai infrastruktúrák és a kiberfizikai rendszerek elméleti megalapozását, tervezését és fejlesztését célzó példaértékű munkásságát, a hibatűrés terén nemzetközileg is ismert iskolateremtő tudományos tevékenységét, valamint a tudományos utánpótlás nevelésében elért kiemelkedő eredményeit.
2020-04-24
Specializációválasztás
A MIT a hallgatók specializációválasztását on-line bemutatókkal segíti.A bemutatók időpontjai, és elérési információi szakok és képzések szerint itt található:
BSc képzés Villamosmérnöki szak
Beágyazott és irányító rendszerek specializáció
Beágyazott információs rendszerek ágazat...
2020-02-22
Kütyüpályázat a Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány Innovációs és Konstruktőri Díjáért
2020 októberére tervezzük a járvány miatt elhalasztott pályázat megrendezését.A Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány a BME Villamosmérnöki és Informatikai Karának támogatásával pályázatot hirdet villamosmérnök és infomatikus hallgatók részére, amelyen bárki pályázhat saját építésű elektronikus eszközzel (kütyüvel).
2020-02-10
Øystein Haugen vendégelőadása: Modeling Cyber-Physical Systems – Hypes and Challenges
A TMIT és MIT részvételével zajló Arrowhead Tools EU ECSEL kutatási projekt keretében egyetemünk vendége lesz Øystein Haugen, az Østfold University College professzora. Febuár 14-én, pénteken 9-10 óra között előadást tart "Modeling Cyber-Physical Systems – Hypes and Challenges" az IB210-es teremben. Az előadást kötetlen beszélgetés követi. Minden érdeklődőt szerettel várunk!2019-12-12
Kiemelkedő TDK eredmények
Tanszékünk hallgatói kiemelkedő sikereket értek el az idei kari TDK-konferencián. Összesen 5 első, 3 második, 2 harmadik és 3 jutalom helyezéssel díjazták a tanszékünk munkatársai által konzultált dolgozatokat. Külön büszkeség, hogy a Rektori különdíjat idén is egyik hallgatónk kapta meg.Tanszékünk széles oktatási és kutatási profiljának megfelelően az Információs rendszerek, Intelligens rendszerek, Jelfeldolgozás-Képfeldolgozás, Modellezés és szimuláció és Szoftver szekciókban indultak dolgozataink.
2019-11-18
Schnell Alapítvány Fiatal Oktató Díja Pályázati felhívás (2019)
Kapcsolódó fájlok: SLA_Palyazati_felhivas-FO-2019_BBCR.docx12019-11-18
Josef Heim-díj Pályázati felhívás (2019)
Josef Heim-díj Pályázati felhívás (2019)Pályázat célja A Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány nyilvános pályázatot hirdet „Josef Heim-díj” kategóriában kiemelkedő innovációs tevékenység díjazására.
Pályázók köre A Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék (MIT) 35 évnél fiatalabb[1], doktorandusz vagy teljes állású, nem vezető oktató[2] munkatársai.
2019-11-18
Schnell Alapítvány Fiatal Oktató Díja Pályázati felhívás (2019)
Schnell Alapítvány Fiatal Oktató Díja Pályázati felhívás (2019)Pályázat célja A Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány nyilvános pályázatot hirdet „Schnell Alapítvány Fiatal Oktató Díja” kategóriában kiemelkedő oktatási tevékenység díjazására.
2019-11-18
Schnell Alapítvány Publikációs Díja Pályázati felhívás (2019)
Schnell Alapítvány Publikációs Díja Pályázati felhívás (2019) Pályázat célja A Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány nyilvános pályázatot hirdet „Schnell Alapítvány Publikációs Díja” (a továbbiakban Publikációs Díj) kategóriában kiemelkedő publikációs tevékenység díjazására.2019-11-18
Schnell László-díj Pályázati felhívás (2019)
Schnell László-díj Pályázati felhívás (2019)Pályázat célja A Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány nyilvános pályázatot hirdet „Schnell László-díj” kategóriában kiemelkedő kutatási tevékenység díjazására.
Pályázók köre A Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék (MIT) 35 évnél fiatalabb[1], doktorandusz vagy teljes állású, nem vezető oktató[2] munkatársai.
2019-10-23
Tanszékünk szervezte a DISC 2019 konferenciát
Tanszékünkről az FTSRG kutatócsoport tagjai szervezték az International Symposium on Distributed Computing (DISC) konferenciát 2019. október 14-18. között Budapesten. A DISC egy nemzetközi, elismert akadémiai konferencia, aminek a témája az elosztott rendszerek és hálózatok elmélete, tervezése, analízise és alkalmazásai.A konferencia szervezőbizottságának tagjai Prof. Pataricza András (general chair), Dr. Micskei Zoltán (general co-chair), Huszerl Gábor (local organization chair) és Hajdu Ákos (web chair) voltak.