Mesterséges Intelligencia Kutatócsoport
Bemutatkozás
A Mesterséges Intelligencia és Rendszertervezés Tanszék az 1970-es évek második felétől kezdve foglalkozott komplex mérőrendszerek tervezésével. E rendszerekre jellemző volt az összetett funkcionalitás, a komplex döntések meghozatalára való képesség, illetve a szakterülethez, szakértő felhasználókhoz igazodó, rugalmas felhasználói felület kialakítása.
A Tanszék mérőrendszerekkel foglalkozó csoportjából 1993-ban alakult meg az Intelligens Rendszerek kutatócsoport, a mai Mesterséges intelligencia csoport, és indult el a Mesterséges intelligencia tárgy oktatása. Az elmúlt három évtizedben forradalmi, az egész emberiséget érintő változások következtek be a mesterséges intelligencia területén, merőben új kihívásokat teremtve. A kari Mesterséges intelligencia oktatás 25 éves évfordulóján a kutatás, a fejlesztés, az innováció és a társadalam főbb trendjei is megjelentek, különös tekintettel az "emberközpontú MI" (human-centered/human-compatible AI) megközelítés Prof. Stuart Russell tolmácsolásában (A new approach to AI).
Az új kihívásokra válaszul 2022-ben elindult a nemzetközi Human-Centred AI Masters MSc (HCAIM) képzés és bekapcsolódtunk az EIT Digital Data Science MSc programjába (DSC), és 2023-ban indul az új "Adattudományi és mesterséges intelligencia" MSc főspecializáció.
Résztvevők
Antal Péter
docens
csoportvezető

Alekszejenkó Levente
tudományos segédmunkatárs

Antal Mátyás
doktorandusz

Bolgár Bence
óraadó

Bruncsics Bence
tudományos segédmunkatárs
Dobrowiecki Tadeusz
professor emeritus
Eredics Péter
tanársegéd

Fetter László
doktorandusz

Hadházi Dániel
tudományos segédmunkatárs

Hullám Gábor
tanszékvezető helyettes, docens

Marosi Márk
doktorandusz

Mészáros Tamás
docens

Millinghoffer András
tanársegéd

Pataki Béla
nyugalmazott docens

Pogány Domonkos
doktorandusz

Révy Gábor
doktorandusz

Sándor Dániel
doktorandusz

Sárközy Péter
óraadó

Strausz György
docens

Tagelsir Zahraa
doktorandusz

Vetró Mihály
doktorandusz