Kutatócsoportok

Beágyazott Rendszerek Kutatócsoport

FPGA Laboratórium

A nyitott architektúrájú rendszerek kutatócsoport tevékenysége az extrém nagyteljesítményű digitális jelfeldolgozás, képfeldolgozás, valós idejű videó alkalmazásoktól indulva, az összetett, alkalmazás specifikus újrakonfigurálható multi- és sok-processzoros nagyteljesítményű számítási rendszereken át az átlagos felhasználási területeket lefedő, hagyományos követelményeket kielégítő beágyazott rendszereket is magába foglalva igen széles alkalmazástechnikai körbe tartozó területeket ölel át.

Tudjon meg többet!

Hálózatba Kapcsolt Beágyazott Rendszerek Laboratórium

A Hálózatba Kapcsolt Beágyazott Rendszerek Laboratórium (Network Embedded System Laboratory) elsődleges célja olyan kutatásokban történő részvétel, amely szorosan kapcsolódik a beágyazott rendszerek vezetékes és vezeték nélkül kommunikációjához, és azok információs rendszerekhez, vagy akár az Internet-hez történő illesztéséhez.

Tudjon meg többet!

Orvostechnika Laboratórium

A Mesterséges Intelligencia és Rendszertervezés Tanszéken és jogelődjein orvostechnikával az 1970-es évek óta foglalkozunk. Biológiai eredetű jelek feldolgozására számos készüléket fejlesztettünk (EEG, Labordiagnosztikai modul, Légzésfunkciós vizsgálókészülék, Vérgázanalizátor, Elektromiográf stb.).

Tudjon meg többet!

Jelfeldolgozás Kutatócsoport

Digitális Jelfeldolgozás Laboratórium

A Mesterséges Intelligencia és Rendszertervezés Tanszéken és jogelődjein a jelfeldolgozás a kezdetektől művelt terület volt. A nyolcvanas évek végén a Tanszéken is megjelentek az első jelfeldolgozó processzorok, és ezzel az algoritmusok valós idejű megvalósításának eszközei.

Tudjon meg többet!

Kritikus Rendszerek Kutatócsoport

A Kritikus Rendszerek Kutatócsoport (korábban Hibatűrő Rendszerek Kutatócsoport) célja olyan új módszerek és eszközök kidolgozása, amiknek a segítségével a mérnökök jobb rendszereket készíthetnek.

A BME VIK Mesterséges Intelligencia és Rendszertervezés Tanszékén működő Hibatűrő Rendszerek Kutatócsoportot (ftsrg) 1994-ben alapította Prof. Pataricza András a hibatűrő számítástechnika kutatására és oktatására.

Tudjon meg többet!

Mesterséges Intelligencia Kutatócsoport

A Mesterséges Intelligencia és Rendszertervezés Tanszék az 1970-es évek második felétől kezdve foglalkozott komplex mérőrendszerek tervezésével. E rendszerekre jellemző volt az összetett funkcionalitás, a komplex döntések meghozatalára való képesség, illetve a szakterülethez, szakértő felhasználókhoz igazodó, rugalmas felhasználói felület kialakítása.

A Tanszék mérőrendszerekkel foglalkozó csoportjából 1993-ban alakult meg az Intelligens Rendszerek kutatócsoport, a mai Mesterséges intelligencia csoport, és indult el a Mesterséges intelligencia tárgy oktatása. Az elmúlt három évtizedben forradalmi, az egész emberiséget érintő változások következtek be a mesterséges intelligencia területén, merőben új kihívásokat teremtve. A kari Mesterséges intelligencia oktatás 25 éves évfordulóján a kutatás, a fejlesztés, az innováció és a társadalam főbb trendjei is megjelentek, különös tekintettel az "emberközpontú MI" (human-centered/human-compatible AI) megközelítés Prof. Stuart Russell tolmácsolásában (A new approach to AI).

Az új kihívásokra válaszul 2022-ben elindult a nemzetközi Human-Centred AI Masters MSc (HCAIM) képzés és bekapcsolódtunk az EIT Digital Data Science MSc programjába (DSC), és 2023-ban indul az új "Adattudományi és mesterséges intelligencia" MSc főspecializáció.

Tudjon meg többet!