Hírek és események

2017-12-19

Dobrowiecki Tadeusz sikeres akadémiai nagydoktori védése

2017. december 18-án az MTA Székház felolvasótermében Dobrowiecki Tadeusz sikeresen megvédte "Lineárisan approximált nemlineáris rendszerek multiszinuszos méréstechnikája" című nagydoktori értekezését.
Olvasson tovább!
2017-11-28

Lezajlott a 2017-es Kütyüpályázat

2009. óta hetedik alkalommal írta ki a Schnell László Műszer- és Méréstechnika Alapítvány az ún. „Kütyű”-pályázatot a VIK BSc-s és MSc-s hallgatói számára. Minden megkötés nélkül bármilyen saját készítésű „kütyüvel” lehetett pályázni legyen az egy deszkamodell vagy akár egy kész, bedobozolt készülék.
Olvasson tovább!
2017-11-13

Három külföldi professzor látogatása

A múlt hét során három nemzetközileg kiemelkedő külföldi vendégünk is volt. Andrea Bondavalli professzor a Firenzei Egyetem Resilient Computing Lab vezetője, Roberto Baldoni, a római La Spienza Egyetem professzora, több kiberbiztonsággal foglalkozó központ és laboratórium vezetője és Henrique Madeira, a Coimbrai Egyetem professzora.

Andrea Bondavalli "Anomaly detection in dynamic smart systems" és Roberto Baldoni "Cyber Security Organisations in Italy" cimen előadást tartottak az NKE-BME "Okos város-okos kormányzat" műhely munkájának keretében a tanszékünk által megszervezett "Kritikus infrastruktúrák hibatűrése és optimalizálása" workshopon.
Olvasson tovább!
2017-11-11

Hallgatóink sikere a PP pályázatán

Hallgatóink nyerték el az idei évi Pro Progressio Alapítvány által kiírt, VIK-es hallgatóknak szóló szakdolgozat és diplomaterv pályázatot. A Pro Progressio pályázat célja olyan tehetséges fiatalok díjazása és további kutató munkájuk ösztöndíjjal való segítése, akik az ipar műszaki fejlesztését elősegítő, innovatív, újszerű, saját ötletet is tartalmazó szakdolgozatot vagy diplomamunkát készítettek.
Olvasson tovább!
2017-11-03

BME Kutatói Pályázat: Renczes Balázs 3. díj

Az Egyetemi Doktori Tanács és Habilitációs Bizottság pályázatot hirdetett a kutatási eredmények szélesebb körben történő megjelenítésére, az egyes kutatási területeknek interneten keresztül történő bemutatására (angol és magyar nyelven). A pályázat jutalmazza a sikeres doktori témák művelőit, és a BME portálján közvetlenül láthatóvá teszi az eredményeiket. Egyúttal elősegíti mind a hazai ismeretterjesztést, mind pedig az egyetem kutatási témáinak nemzetközi szinten történő nívós megjelenítését.
Olvasson tovább!
2017-10-20

Junior Prima Díj

Bolgár Bence Junior Príma Díjat nyert, melynek ünnepélyes átadása 2017. november 23-án lesz a Magyar Tudományos Akadémián. Gratulálunk!
Olvasson tovább!
2017-10-10

Pályázat - A MIT legjobb fiatal oktatója 2017-ben

Pályázati felhívás

A Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék teljes állású, 35 évnél fiatalabbi

munkatársai közül azok, akik a 2017. naptári évben (2016/17 tavaszi és 2017/18 őszi

szemeszter) oktatási feladatokat láttak el, pályázatot nyújthatnak be

A MIT legjobb fiatal oktatója 2017-ben

díjra.
Olvasson tovább!
2017-10-10

Pályázat - Publikációs Díj

Schnell Alapítvány pályázati felhívása

A Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék doktoranduszai közül az:

· aki az elmúlt három tanév (2014/15, 2015/16, vagy 2016/17) bármelyikében doktoranduszhallgató

volt, ÉS

· jelenleg is doktorandusz-hallgató vagy tanszéki alkalmazott,

pályázatot nyújthat be...
Olvasson tovább!
2017-09-20

Kütyüpályázat 2017

Kapcsolódó fájlok: Tudnivalok-KUTYU_2017.pdf1
Olvasson tovább!
2017-09-07

Horváth Ákos és Ráth István oktatóként szerepet vállalnak a Kürt Akadémia újonnan induló képzésében.

Az Internet of Things élénk és dinamikusan növekvő területe az informatikának. Az okoseszközök már most mindennapi életünk elválaszthatatlan részei: az IoT kezd kilépni az okostelefonok korlátai közül. A nem túl távoli jövőben már okosvárosokban élhetünk, okos járművekkel közlekedhetünk, az "okosiparnak" jelentős szerepe lesz az élelmiszer és az energia előállításában is, így bátran kijelenthetjük, hogy az IoT lassan az emberiség teljes életét átszövi.
Olvasson tovább!
2017-08-25

„Lassan két évtizede foglalkozunk a mesterséges intelligencia, gépi tanulás, bioinformatika és biostatisztika területeihez tartozó módszerekkel"

Magyarországon hozták létre a 250 leggyakoribb betegség egymásra hatásának első térképét, amelyhez a BME VIK kutatói csaknem százhúszezer ember adatát vizsgálták meg.

„Lassan két évtizede foglalkozunk a mesterséges intelligencia, gépi tanulás, bioinformatika és biostatisztika területeihez tartozó módszerekkel, amelyekből a Bayes-i, rendszerszemléletű megközelítések váltak kulcsfontosságúvá a betegségek közötti kapcsolatrendszer feltérképezéséről szóló publikációnkban” – mondta el Antal Péter, a Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék docense, aki egyik szerzője volt a közelmúltban a PLOS Computational Biology folyóir...
Olvasson tovább!
2017-07-17

MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíj

A Magyar Tudományos Akadémia idén húszadik alkalommal hirdette meg a Bolyai János Kutatási Ösztöndíjat posztdoktori kutatások támogatására. Idén a 646 érvényes pályázó közül 180 fiatal kutatónak ítélték oda a rangos elismerést jelentő ösztöndíjat, köztük tanszékünk tagjának, Dr. Bergmann Gábornak. A következő években az ösztöndíj támogatásával Bergmann Gábor a csoportmunkában végezhető modellvezérelt fejlesztés kérdéseit fogja vizsgálni. A kutatás a korábbi MONDO EU FP7 kutatási projekt eredményeinek és a tavalyi MODELS konferencián díjazott cikknek tartalmi folytatása; kapcsolódni fog az MTA-BME Lendül...
Olvasson tovább!
2017-07-05

Pro Progressio Innovációs díj 2016

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem 2016. évi legkiemelkedőbb innovációs eredményeit elismerő okleveleket adott át Józsa János rektor és a díjat alapító Pro Progressio alapítvány elnöke, Pakucs János a pályázaton nyertes tanszéki kutatócsoport vezetőjének az Együttható – Bemutatkozik a BME Felsőoktatási és Ipari Együttműködési Központ konferencia keretében. Az 1 millió forintos díjat egy a tüdő rosszindulatú daganatainak – a jelenleg alkalmazott vizsgálóeljárásokhoz képest hatékonyabb elvégzésére képes képfelvételi eljárás nyerte el. A kutatócsoport kutatási eredményeit a gazdaság élet kiemelkedő s...
Olvasson tovább!
2017-06-23

Búcsúzunk Dudás József kollégánktól

50 évnyi tanszéki szolgálat után búcsúzunk Dudás József kollégánktól, aki 2017. június 14-én, hosszabb betegség után távozott közülünk.

Dudás József – sokunk számára Józsi bácsi – a váci Híradástechnikai Anyagok Gyárában dolgozott felsőfokú ipari szaktechnikusként, amikor egy Maxwell-híd közös fejlesztése során kapcsolatba került tanszékünkkel. 1967-ben hívta meg a tanszék, hogy csatlakozzon a felsőoktatáshoz. A Villamos laboratóriumban Korányi Gyula mellett kezdett technikusként, de nem sokkal később már a Villamos laboratórium vezetője lett. Laboratóriumi mérésvezetőként folyamatosan részt vett az oktatásban, ahol az ipari ta...
Olvasson tovább!
2017-06-22

Vendégelőadásra érkezik a NASA JPL munkatársa július 3-án

Július 3-án hétfőn nyilvános vendégelőadást tart egyetemünkön Sebastian Herzig, a Nasa JPL és a Georgia Tech kutatója.

Időpont és helyszín: 2017-07-03, 9:30 - 10:30, I épület IE224.

Minden érdeklődőt sok szeretettel várunk!

Cím és tartalmi kivonat:

Model-based Systems Engineering at the Jet Propulsion Laboratory: Past, Present, and Future JPL has a long history of robotic space exploration missions. From Explorer 1 orbiting the Earth, to the Voyager missions leaving the solar system and the Mars Science Laboratory rover landing on Mars under rocket power, JPL’s missions are well-known across the globe and an inspiration for many young engineers. The success of these missions is often attributed to effective and rigorous systems engineering practice. With future missions expected to become increasingly more complex, a need arose for evolving existing systems engineeri...
Olvasson tovább!
2017-06-12

25 éves az FPGA oktatás

A Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszék FPGA laboratóriuma egy rendezvény keretében áttekinti az idén 25 éves FPGA oktatás tapasztalatait a partnerintézmények részvételével.

A rendezvényről bővebb információk a https://www.mit.bme.hu/oktatas/25-eves-az-fpga-oktatas weblapon találhatóak.
Olvasson tovább!
2017-05-30

Új címeket adományozott az egyetem Szenátusa

„Egyetemi Ifjúságért” („Pro Juventute Universitatis”) díjat az Egyetemi Hallgatói Képviselet javaslatára adományozza a Szenátus olyanoknak, akik hosszabb időn keresztül kiemelkedő tevékenységet végeztek a műegyetemi hallgatók érdekében.

Idén Péceli Gábor is átvette az elismerést:

Péceli Gábor, a Villamosmérnöki és Informatikai Kar Méréstechnika és Információs Rendszerek Tanszékének egyetemi tanára, egyetemünk volt rektora, 2008 és 2015 között az Egyetem rektoraként végzett áldozatos munkája, valamint a hallgatói vezetőkkel való kiváló együttműködése egy sikeresen működő felsőoktatási intézményhez vezetett. A hallgatók &e...
Olvasson tovább!
2017-05-17

Kiváló minősítéssel zárult az R5-COP projekt

Március 31-én zárult a három éve, több mint 30 ipari és egyetemi partner közreműködésével indult R5-COP - "Reconfigurable ROS-based Resilient Reasoning Robotic Cooperating Systems" ARTEMIS projekt. Az Eindhovenben megtartott értékelésen a szakmai bírálók kiválónak minősítették a projekt eredményeit. A kutatás és fejlesztés célja az átkonfigurálható robot rendszerek kialakításának támogatása volt új hardver és szoftver komponensek, tervezési és konfigurációs módszerek, valamint verifikációs és validációs technikák kidolgozásával. Az új eredményeket ipari, háztartási, logisztikai és mobil robot alkalmazásokban demonstr&aacu...
Olvasson tovább!
2017-05-05

Nyertes magyar-portugál bilaterális pályázat

A "Felhő rendszerek robusztusságának empirikus kiértékelése fejlett elemzési módszerekkel" című, a Coimbrai Egyetemmel közösen a "Kétoldalú tudományos és technológiai (TéT) együttműködés támogatása a magyar-portugál relációban" felhívásra benyújtott pályázatunk sikeresen szerepelt és támogatást nyert. A projekt célja felhő infrastruktúrák és azokon futó alkalmazások hibainjektálás (hibaterheléses stressz-teszt) alapú kísérleti ellenőrzése és a megfigyelésekből szolgáltatásbiztonságra tervezést támogató általános modellek meghatározása. A projekt kutatók és doktoranduszok k&ou...
Olvasson tovább!
2017-05-05

Sikeres horvát – magyar TéT pályázat

Harmincnyolc pályázat közül bekerült a finanszírozásra kiválasztott tíz közé a 'Home health monitoring / Multipurpose Home Health Monitoring Platforms'

c. pályázat, amelyben a MIT munkatársai Jobbágy Ákos vezetésével a Zágrábi Egyetem munkatársaival (Igor Lackovic vezetésével) folytatnak közös kutatást a következő két évben.
Olvasson tovább!
Első Előző 9 / 17 oldal Következő Utolsó