60 éves a Tanszék

A BME VIK Méréstechnika és Információs Rendszer Tanszék 60. születésnapján a fiatal munkatársak is véleményt mondtak a tanszék jövőjéről.

 

Hatvan év hosszú idő, de vannak olyan értékeink, amelyek kiállták az idő próbáját. Ilyen az oktatás, a hallgatók minőségi kiszolgálása, ilyen a jó tanszéki légkör és ilyen ma is erős együttműködési készségünk, valamint igényes elméleti kutatásaink mellett a megvalósítás képességének fenntartása, hiszen még mindig mérnöktanszék is vagyunk – e szavakkal nyitotta meg a BME VIK Méréstechnika és Információs Rendszer Tanszék jubileuma alkalmából tartott ünnepi ülést a tanszék vezetője. Jobbágy Ákos professzor a tanszék alapításának 60. évfordulóján az állandó értékek mellett a változásokat is sorolva azt mondta, szélesebb lett (a karéval párhuzamosan) a tanszék kompetenciaköre. Az utazás könnyebbé vált a mai oktatók-kutatók számára, akik így a nemzetközi konferenciákon és munkákban is megjelennek.

 

A BME VIK MIT jelentős méreteire utalva úgy fogalmazott, hogy négyszer annyian vannak a tanszéken, mint a Műegyetem által megkövetelt szakmai (tanszéki) minimum (az előírás egy egyetemi tanár, öt minősített oktató és tíz oktató munkatárs – szerk.). Jobbágy Ákos, aki egyúttal ma a BME oktatási rektorhelyettese is, emlékeztetett az 1988-ban 388 egyetem vezetői által Bolognában aláírt Magna Charta Universitatumban leírtakra. „Ma az egyetemeknek a társadalom egészét kell szolgálniuk” – áll a dokumentumban, amelyhez mára több mint 700 felsőoktatási intézmény csatlakozott. „A tanszék munkatársai partnerek ebben” – jelentette ki, arra bíztatva a tanszék barátaiként jelenlévőket is, hogy adják jelét támogatásuknak és küldjék el építő javaslataikat.

Folytatás